Teknoloji Merkezli Eğitim

Teknoloji Merkezli Eğitim

Dijital Tablet Defter, Akıllı Tahta, Web Tasarım ve Programlama Dersleriyle 21.yy'ın gereksinimlerini karşılayan bir eğitim...

Amerikan Kültür Okulları'nda bilişim çağına ayak uyduramayan bir eğitim sistemi düşünülemez. Eğitim sistemini geleneksel mecralardan yeni, modern mecralara adapte ederek eğitimde yeni bir dönem başlatan Amerikan Kültür Okulları, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, tüm öğrencilerine interaktif tablet defterler vermektedir.

İçinde konu anlatımları, örnek sorular ve ödevlerin bulunduğu bu dijital tablet defterler, akıllı tahta programımızla bire bir uyumlu olup; öğrencilerimizin istediği yer ve zamanda pratik yapmasına imkan tanımaktadır.

Amerikan Kültür Okulları'nda bilgisayar ve bilişim eğitimleri oldukça ciddiye alınmaktadır. Öğrencilerin bilgisayar konusunda bilgileri arttıkça teknolojiye karşı daha olumlu bir tutum geliştirmelerini sağlayarak, gelecek yüzyılın gereksinimlerine hazırlamayı bir görev edinmiştir.

Tüm bunların yanında öğrencilerimiz, okulumuzda alacakları Web tasarım ve programlama eğitimleri ile kayıt sırasında kendilerine verilen domain adreslerini kullanarak kendi kişisel web sitelerini oluşturabilmektedirler.